Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Djali sirian që humbi duart nga shpërthimi, ka një mesazh të fuqishëm për amerikanët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ahmad Alkhalaf kaloi një vit tepër të ngarkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai mësoi të ngazë biçikletën, mori disa kurse artesh marciale dhe ishte një prej të ftuarve në mbrëmjen e fundvitit të organizuar nga Barack Obama.

11-vjeçari sirian që humbi duart nga shpërthimi i një bombe në vendlindjen e tij tashmë duket se i është rikthyer buzëqeshja, por megjithatë nuk është plotësisht i lumtur.

Ai kërkon të bashkohet me nënën dhe vëllezërit e tij që ndodhen në Stamboll.

“Dua që mami im të vijë këtu. Më duket sikur po e humbas atë. Nuk mundem më”, thotë 11-vjeçari.

Por megjithë të kaluarën e vështirë dhe ndarjen nga familja, Ahmad është plot shpresë.

“Duhet të kesh besim në vetvete dhe çdo gjë është e mundur në këtë botë”, thotë ai. Autoritetet amerikane janë duke punuar që t’i mundësojnë 11-vjeçarit bashkimin me familjen e tij. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img