Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.6kmh
75 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
23 °
Hën
21 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Djali shqiptar ekspozohet në ekranin gjigant të “Times Square” në New York (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jo çdo ditë na bie rasti që të shohim portretin e një shqiptari të ekspozohet në ekranin më të famshëm në botë, atë të “Times Square”, i cili është i lokalizuar në Neë York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Zakonisht, brenda këtij ekrani gjigant kemi parë yjet tona të muzikës si: Rita Orën, Bebe Rexhën apo edhe Dua Lipën.

Së fundmi mes protagonistësh që së zuri vend në këtë ekran është edhe Leon Arifi, bashkë me aktivisten, Fjolla Rraci.

Në imazhin e ekspozuar në “Times Square”, Leoni, shihet i buzëqeshur dhe plot jetë përkrah, aktivistes, Fjolla Rraci, e cila në mënyrë vullnetare ndihmon fëmijët dhe të rriturit të prekur nga sindroma “Doën” dhe ata me autizëm.

Këtë lajm e ka bërë me dije vetë aktivistja përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Leon, kjo foto osht ba n’shkolle, aty ku çdo dite t’lume tu t’msu ty une kam msu prej teje. Sot e ke hijeshu Neë York-un e mu ma ki hijeshu jeten vite ma pare. Sahere flasim n’telefon t’lutna mos me m’harru, sot po t’lutna prap”, ka shkruar Rraci.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img