Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Djali i vogël në “baxha”, Rrugorja e Tiranës i heq patentën babait dhe paralajmëron shoferët (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shofer është gjobitur me 22 mijë lekë të reja nga Policia Rrugore e Tiranës, pasi kishte nxjerr fëmijën në “baxhanë” e makinës teksa qarkullonte në rrugët e kryeqytetit. Madje, vetë babai i djalit ishte pa rripë sigurimi dhe patentën nuk e kishte me vete.

“Cilido që nuk përdor rripin e sigurisë dhe sistemet e fiksimit për pasagjerët deri në 12 vjeç, ndëshkohet me masë administrative 5.000 – 15.000 lekë të rinj dhe pezullim të lejes së drejtimit nga 6 deri 12 muaj”, njofton Policia Rrugore e Tiranës, duke paralajmëruar dhe shoferët e tjerë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img