Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Djali i Thaçit thirrje qytetarëve: Ejani në Morinë, të presim heroin e luftës dhe paqes

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0e423d8bd3f635ae94ec7cdda8b32cff

Djali i presidentit Hashim Thaçi i bën thirrje qytetarëve shqiptarë të mblidhen në doganën e Morinës, për të pritur mbërritjen e tij nga Haga.

Thaçi përfundoi intervistimin nga Prokuroria Speciale e Hagës, që e akuzon atë për krime lufte.

Endrit Thaçi përmes një postimi në Instagram i bën thirrje qytetarëve që të mblidhen sot në orën 19:30 për t’i uruar mirëseardhje Presidentit Thaçi, në pikën kufitare të Morinës.

“Mirë se vjen, president! Të gjithë në pritje të heroit të luftës dhe paqes. Pika kufitare në Morinë. E premte, 17 korrik 2020, ora 19:30. Eja edhe ti! Merre flamurin me veti. Vendose maskën dhe mbaje distancën”, shkruan Endriti në postimin e tij.

Kujtojmë se qeveria e Kosovës ka ndaluar tubimet e çdo lloji, me mbi 50 persona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img