Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Djali i Sokol Olldashit në protestën e dhunshme: Teatri Kombëtar është i shqiptarëve, jo i PS-së

Lajme të ngjashëm

Mes shumë qytetarëve, artistëve dhe politikanëve, pjesë e protestës për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar është edhe djali i ish-deputetit të PD-së Sokol Olldashi, Glauk Olldashi.

Ai e ka konsideruar të pajustifikueshme dhunën e ushtruar nga policia dhe teatrin e ka cilësuar të shqiptarëve, jo të Partisë Socialiste.

“Është e pajustifikueshme të prishësh Teatrin Kombëtar duke tërhequr zvarrë, burra, gra, artistë edhe aktivistë. Është monument kulture i shtetit shqiptar. Teatri është i shqiptarëve, nuk është as e PS-së, as e Erjonit, as e jona”, tha Olldashi.


Më shumë