Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Djali i Rudi Vatës firmos kontratë me Celtic, Presidenti Meta e uron: Shpresoj të ndjekësh gjurmët e babait tënd dhe të bëhesh një yll

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rocco Vata, djali i ish-futbollistit të kombëtares shqiptare Rudi Vata, ka nënshkruar ditën e djeshme një kontaratë 3 vjeçare me ekipin legjendar të Skocisë, Celtic.

Presidenti Ilir Meta që është një tifoz i deklaruar i klubit skocez me anë të një postimi në rrjetet sociale e ka uruar 15 vjeçarin për nënshkrrimin e kontratës, duke u shprehur se shpreson që Rocco të ecë në gjurmët e të atit dhe të bëhet një yll i futbollit.

“Urime Rocco Vata për nënshkrimin e një kontrate 3-vjeçare me # CelticFC. Një lajm shumë i lumtur që vjen në 2 vjetorin e takimit tim në Sarajevë me tifozët e mrekullueshëm të ekipit të zemrës sime. Unë uroj që ai të ndjekë gjurmët e babait të tij Rudi dhe të bëhet një yll i shndritshëm”, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img