Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Djali i ndjerë i presidentit Amerikan Joe Biden, Beau nderohet me medalje në Kosovë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i ka dorëzuar sot Medaljen Presidenciale për Sundimin e Ligjit për Beau Biden, djalin e ndjerë të presidentit amerikan Joe Biden.

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka pranuar medaljen presidenciale që i është dhënë djalit të ndjerë të Joe Biden.

Beau Biden punoi në Kosovë pas luftës së viteve 1998-1999 ndaj forcave ushtarake serbe, dhe së bashku me Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë ka kontribuar në trajnimin e prokurorëve dhe gjyqtarëve vendorë.

Më shumë

spot_img