Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Djali i “Kasapit të Ballkanit” komenton burgimin përjetë të të atit: Nuk pati asnjë shans për një gjyq të ndershëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Darko Mlladiç, djali i Ratko Mlladiç komentoi vendimin final të Gjykatës së Hagës. Ai deklaroi se cikli përfundoi ashtu sikurse kishte filluar.

“Gjenerali nuk ka pasur asnjë shans për një gjyq të drejtë që kur procesi filloi. Dua të shpreh admirimin dhe kurajon e një gruaje gjykatëses Nyambe, një grua profesioniste dhe e ndershme që tha se kjo nuk ishte e vërtetë” tha Mlladiç, duke iu referuar disa detajeve në vendim. Ai tha se gjyqtarët që morën vendimin, nuk kanë hyrë në thellësi dhe brendësi të çështjes.

Pas vendimit, avokati i Mlladic, Miodrag Stojanovic tha se nuk priste ndonjë gjë të madhe. “Por prisja minimumin e të vërtetës dhe drejtësisë, duke pasur argumentet që prezantuam rreth Sarajevës dhe Srebrenicës” tha Stojanoviç.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img