Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Djali i ish-presidentit Nishani: Sali Berisha e ka fituar betejën me historinë, non-grata britanike ishte fletërrufe

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Fleterrufeja e fundit me shume sesa nje sulm personal ndaj Sali Berishes eshte nje perpjekje, disi zhgenjyese, per te percare dhe dobesuar opoziten dhe per rrjedhoje demokracine ne Shqiperi. Opozita shqiptare ne 8 vitet e fundit po shkonte drejt asgjesimit.”

Kështu e konsideron Ersi Nishani vendimin e Britanisë së Madhe për të shpallur “non-grata” ish-kryeministrin Sali Berisha, me akuzën se ka lidhje me grupet kriminale dhe është i gatshëm t’i përdorë ato për të ardhur në pushtet.

Djali i ish-presidentit të ndjerë Bujar Nishani, shkruan se rikthimi i Sali Berishën në krye të PD është shpresë për gjithë shqiptarët, jo vetëm për demokratët. Ersi Nishani shkruan se partia në pushtet ka kapur çdo institucion.

Shënimi i plotë i Ersi Nishani

Sali Berisha e ka fituar betejen e tij me historine!

Fleterrufeja e fundit me shume sesa nje sulm personal ndaj Sali Berishes eshte nje perpjekje, disi zhgenjyese, per te percare dhe dobesuar opoziten dhe per rrjedhoje demokracine ne Shqiperi. Opozita shqiptare ne 8 vitet e fundit po shkonte drejt asgjesimit. Rikthimi i Sali Berishes ne krye te saj eshte nje shkendije shprese jo vetem per ne demokratet, por per te gjithe ata shqiptare, te cilet duan te clirohen nga kthetrat e regjimit banditesk te Edi Rames.

Sot demokracia ne Shqiperi eshte me e dobet se kurre ne keto 30 vite. Sot partia shtet ka kapur cdo institucion te varur e te pavarur, ka ndryshuar kushtetuten me mandate te blera pa perfillur as edhe nje cast vullnetin e popullit, ka ndyshuar kodin zgjedhor dhe ne bashkepunim me krimin ka bere cdo gje per ta pamundesuar voten e lire dhe rotacionin e pushtetit.

Ëinston Churchill, titani i politikes britanike dhe asaj boterore thoshte:

“Ne fund, dedikimi me i madh ndaj demokracise eshte njeriu i thjeshte, pa pushtet, i cili niset drejt kutive te votimit me nje laps ne dore e vendos nje kryq ne nje cope letre – asnje lloj thirrje apo retorike nuk do te ul kurre rendesine madhore te ketij akti.”

Prandaj dhe shqiptaret ne diten e votimit, nuk do te kete fleterrufe qe ti ndaloj te ushtrojne aktin primar te demokracise dhe te shporrin regjimin banditesk te Edi Rames!

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img