Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Djali i Hashim Thaçit prek me dedikimin për të atin: Do më marr malli! Me padurim do pres të kthehesh në shtëpi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ffa48257fc031edbddeed6036a6c5a78

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dha mesditën e sotme dha dorëheqjen dhe iu dorëzua Gjykatës Speciale pasi akt-akuza ndaj tij u konfirmua.

Reagimet për të por dhe për zyrtarët e tjerë të UÇK-së që janë arrestuar këto dy ditë kanë qenë të shumta. Për Thaçin ka reaguar pak më parë Rama, Meta, zyrtarët politikë në Kosovë dhe vetë qeveria e Kosovës.

Një dedikim prekës për Thaçin e ka bërë pak më parë djali i tij, Endriti, i cili ndër të tjera shkuan se edhe pse do ta marrë malli për të atin, do ta presë atë sepse beson se shpejt do kthehet në shtëpi.

“Baba im e ka fitu betejën e lirisë. Dhe të lirë jemi. Ai e udhëhoqi edhe betejën për republike. Dhe shtet u bëmë e do të mbesim. Tash do ta udhëheq betejën për drejtësi. Sepse babai, bashkëluftëtarët e tij dhe krejt lufta ishte e drejtë. Do të më merr malli shumë por do të festoj çdo ditë me buzëqeshje dhe kokën lartë fitoret e tuja me mamin, familjën tonë, shokët. Do të pres me pa durim edhe pse shpejtë do të kthehesh në shtëpi. UÇK”, shkruan Endrit Thaçi, djali presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img