Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Djali i Besnik Mustafaj: Me këtë lëvizje të DASH ndaj Berishës, PD trazohet më shumë, ai është gur themeli në identitetin e PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dardan Mustafaj, djali i ish-ministrit të jashtëm Besnik Mustafaj, shkolluar në perëndim komenton vendimin e DASH për Sali Berishën, duke shkruar se përbaltja e figurës së ish-kreut të PD dobëson këtë forcë politike dhe opozitën përballë pushtetit të Edi Ramës.

“Zoti Berisha është figurë qendrore e historisë sonë postkomuniste. Përbaltja e tij nuk na nderon si komb. Nxjerrja e pëegjegjësive apo jo të tij u takon historianëve apo drejtësisë” shkruan Dardan Mustafaj në një postim të gjatë në facebook.

“Imazhi dhe kontributi i zotit berisha është gur themeli në identitetin e PD pasi ai përfaqëson jo vetëm një arketip lideri që vetëkufizohej nga disa rregulla, në kontrast nga Edi Rama, por ai përfaqëson dhe disa vlera dhe një vizion për zhvillimin e vendit. Goditja e këtij guri themeli trazon dhe destabilizon edhe më tej PD e cila po humbet gradualisht identitetin e saj. Përbaltja e zotit Berisha hedh baltë mbi të gjithë ne demokratët dhe dobëson PD dhe opozitën përballë gjithëpushtetit të Edi Ramës” shkruan djali I politikanit Mustafaj në rrjetet sociale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img