Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Djali i Berishës, Shkëlzeni, mbron Becchettin: I ka paguar taksat, duan të mbyllin median e pavarur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

116d898cf4f14c1af2761edf0cfdafd0

Shkëlzen Berisha reagon për sekuestrimin e Agon Channel dhe fletëarrestin e prerë në mes të fushatës për pronarin e saj.

“Akuza e pastrimit të parave është një akuzë e rëndë por njoftimet e deritanishme nuk shoqërohen me asnjë provë konkrete që t’i bëjë ato të besueshme. Akoma me dyshime ngre dhe fakti që këto prova janë mbledhur ekskluzivisht nga policia politike e Edi Ramës, qeveria e të cilit ka qenë nën kritikat e vazhdueshme të Agon Channel” shkruan djali i ish kryeministrit Sali Berisha.

“Historia bëhet dhe me absurde, kur në mes të fushates elektorale sekuestrohet një media e pavarur e që ka paguar çdo taksë, sepse nje kompani krejt tjetër e të njëjtit pronar sipas tatimeve nuk ka paguar taksat. Kurrë ndonjeherë në Shqiperi nuk është mbyllur ndonjë media për mospagim taksash. Sot po bëhemi dëshmitare te instalimit të një regjimi i cili mbyll mediat sepse kompani të palidhura me to nuk kanë paguar taksat” shkruan Shkëlzeni.

Lexo edhe:

Urdhër arresti për Francesco Becchetin e Agon Channel, skeme gjigande për pastrimin e paraveve

Sollaku: Ja ç’thuhet në fletëarrestin për dy gratë shqiptare të arrestuar për llogari të Becchetit

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img