Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
4.6kmh
40 %
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Djali i Azem Hajdarit reagon pas deklaratës së Ramës për veriorët: Përgjigje për antikombëtarin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4854338c6c832df63e3972af2168d71d

Djali i Azem Hajdarit, Kiri ka reaguar me anë të një postimi në facebook pas deklaratës së bërë nga kryeministri Edi Rama për veriorët.

Kiri Hajdari ka postuar poemën “Gruaja Shqiptare” të interpretuar nga Roza Anagnosti, të cilën e konsideron si një përgjigje për “antikombëtarin Rama”.

“Miq e ndaj me ju këtë perlë të një prej shqiptareve dhe poetëve më të medhenj të shekullit të kaluar. Por njëherësh dua ta përcaktoj dhe si një përgjigje për antikombëtarin Rama. Trimëria e gegëve dhe pasioni i toskëve, është patriotizmi që do të dëbojë këtë bandë që po mjeron shqiptarët”, shkruan Hajdari.

Lexo edhe:

Rama: Në bregdet u importuan pronarë nga veriu, e panë detin për herë të parë me Saliun

Zbardhen SMS-të e PD-së për deputetët e Tiranës: Braktisni komisionet, do merreni me protestën

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img