Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Divorcohet pronari i Amazon, i jep ish-gruas pasuri marramendëse

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pronari i Amazon, Jeff Bezos, njeriu me i pasur në botë është divorcuar nga gruaja e tij MacKenzie, pas skandalit që zbuloi se bashkëshorti i saj kishte marrëdhenie jashtmartesore me një grua tjetër.

Skandali që doli në dritë para disa javesh tregonte mesazhet romantike të Jeff Bezos me një grua tjetër 33-vjeçare.

Të dy palët diskutuan me avokatët e tyre për ore të tëra dhe ranë dakord që të bejnë një ujdi për një divorc miqësor. Nga ky divorci McKenzie do përfitoi 35 bilion dollarë si dhe 4% të aksioneve të kompanisë Amazon. Të dy palët janë shprehur të kënaqur që gjetën një zgjedhje miqesore.

 

Më shumë

spot_img