Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
71 %
1.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
12 °
E shtunë, 17 Prill, 2021
spot_img

Ditëlindja e shefes “u kushtoi shtrenjtë”, rikthehen në detyrë pas pezullimit 4 efektivet e forcave “Shqiponja”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër efektivët e forcave “Shqiponja” që u pezulluan pak ditë më parë janë rikthyer sërish në detyrë.

R.P., Xh.N., A.Sh. dhe R.M u larguan nga detyra për shkak se qëlluan me armë zjarri në ajër gjatë festimit të ditëlindjes së shefes së tyre.

Ata janë kthyer sërish në detyrë, por nuk do të jenë më pjesë e forcave “Shqiponja” të paktën sa të mbarojnë hetimet. Efektivët janë transferuar në komisariatet e policisë Lezhë, Kurbin dhe Mirditë.

SHÇBA ka filluar procedimin penal për efektivët, ndërkohë që ndaj tyre ka nisur edhe hetimi disiplinor për “sjellje të rëndë diskredituese”.


Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img