Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ditëlindja e Kadaresë, Basha i uron fjalët më të merituara: Mjeshtër i madh, gur i çmuar i letërsisë dhe historisë sonë të përbashkët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fd47cec5016c3a272df8d0b40614db76

Shkrimtari jonë i shquar Ismail Kadare sot feston 85-vjetorin e lindjes, dhe nuk kanë munguar urimet e përzemërta nga miqtë dhe të afërmit, bashkëpunëtorët dhe politikanët.

Së fundmi kreu i PD-së Lulzim Basha i ka dedikuar disa fjala emocionuese dhe të merituara, gjeniut të letrave shqipe. “Një intelektuar me dimensione tej kufijve, që me talentin dhe punën e tij ndriçoi një kohë të errët të historisë”, shkruan Basha për të.

Lideri i opozitës i konsideron të pamjaftueshme fjalët për Kadarenë, duke e cilësuar si një gur të çmuar të letërsisë dhe historisë sonë të përbashkët.

Screenshot_3_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img