Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Ditë zie për futbollin, ndahet nga jeta legjenda e Gjermanisë, Gerd Muller

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Legjenda e Gjermanisë dhe Bayern Munich, Gerd Muller është ndarë sot nga jeta në moshën 75 vjeçare.

Lajmin e trishtë e ka konfirmuar klubi bavarez, që tregon karrierën e gjatë dhe shpreh ngushëllimet për largimin fizik të legjendës.

“Sot bota e FC Bayern është në zi. Gjithë tifozët  mbajnë zi për Gerd Müller i cili vdiq herët në mëngjes të dielën në moshën 75 vjeçare.

Gerd Müller bëri histori me kampionët e Gjermanisë dhe ekipin kombëtar gjerman. Ai shënoi 566 gola në 607 ndeshje konkurruese për FC Bayern dhe vendosi rekordin e paparë prej 365 golash në Bundesligë. Gjithashtu siguroi golashënuesin më të mirë shtatë herë. Për kombëtaren, Muller shënoi 68 herë në 62 ndeshje”, shkruajnë bavarezët. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img