Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Ditë zie në familjen e Bashkim Finos, ish-kryeministri socialist humb nënën

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9fe9996739b3f01a31358c55e6d5596b

Ish-kryeministri socialist Bashkim Fino humb një prej familjarëve të tij më të shtrenjt, nënën.

Lajmi i trishtë bëhet me dije paraditen e sotme, nga të afërm të deputetit socialist.

Karriera e Bashkim Finos  në Partinë Socialiste është e hershme. Prej vitit 1997 e në vazhdim është anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste. Kulmi i karrierës së tij do të shënohej në vitin 1997, ku do të zgjidhej Kryeministër i vendit në qeverinë e Pajtimit Kombëtar, post që do ta mbante nga muaji mars deri në korrik. Fino ka mbajtur dhe disa poste ministrore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img