Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Ditë tmerri në Rusi, një person i armatosur hap zjarr në shkollën me 1000 nxënës, 6 të vdekur dhe dhjetra të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Rusi. Sipas mediave të huaja mësohet se një person i armatosur ka hapur zjarr në një shkollë në Rusinë qenrore, duke vrarë të paktën gjashtë persona dhe duke lënë të plagosur mbi njëzet të tjerë.

Menjëherë në vendin e ngjarjes në qytetin e Izhevsk mbërritën ambulancat dhe autoritetet.

Të shtënat kanë ndodhur në shkollën numër 88, me gati 1000 nxënës dhe 80 mësues.

Autori i armatosur thuhet se pas masakrë ka vrarë veten, ndërkohë arsyeja e cila e shtyu atë drejt kësaj tragjedie është ende e paqartë.

Më shumë
spot_img
spot_img