Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Ditë të ‘nxehta’ politike/ Pas Yuri Kim, Basha në takim me ambasadorin gjerman

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditë me shumë zhvillime këto për politikën shqiptare e cila ka marrë ultimatumin e ambasadores amerikane Yuri Kim për të lënë mënjanë pazaret e lojërat.

Kim tha se reforma zgjedhore dhe ajo në drejtësi janë dy gjëra me të cilat nuk mund të luhet e as të bëhet pazar.

Dhe ndërkaq, pas takimit të djeshëm, të frytshëm në dukje, të Yuri Kim me kreun e PD Lulzim Basha, ky i fundit sot është takuar me ambasadorin gjerman Peter Zingraf.

Sakaq, pas këtij takimi, Basha do të presë edhe ekspertët e reformës zgjedhore me zotimin për ta përmbyllur sa më parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img