Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

“Ditë më të mira do vinë për Shqiptarët” Kryemadhi uron besimtarët për festën e Sulltan Novruzit: Harmonia fetare forca jonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, nga Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve i ka uruar besimtarëve ditën e Sulltan Novruzit.

Kryemadhi, uroi të gjithë për këtë festë të shënuar ku shtoi se forca më e madhe që karakterizon shqiptarët është harmonia fetare.

Ndër të tjera, Kryemadhi u shpreh se ditë më të mira do të vijnë për shqiptarët.

“Edhe shiu i imët është bereqet, të jetë bereqet për shqiptarët. Në këtë ditë të shënuar i uroj të gjithë. Harmonia fetare një nga forcat më të mëdha që kemi, paralajmërimin e jetës dhe ringjallen e saj e sjell në këtë ditë të mrekullueshme, për të ringjallur familjen shqiptare. Ju uroj gëzuar edhe juve, që jeni në terren gjithmonë dhe transmetoni gëzim për njerëzit. Gëzuar dhe ditë më të mira do të vijnë për shqiptarët”-  thotë ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img