‘Ditë historike për ujin në Tiranë’, Veliaj: Kollaj të shash, më vështirë të bësh atë që s'është bërë prej dekadash

Publikuar tek: aktualitet, më 14:20 06-06-2020 ‘Ditë historike për ujin në Tiranë’, Veliaj: Kollaj të shash, më vështirë të bësh atë që s'është bërë prej dekadash

Ditën e sotme, linja e re e transmetimit që lidh Ujëmbledhësin e Bovillës me Impiantin e trajtimit të ujit ka përfunduar dhe është gati për kryerjen e lidhjeve finale të pikave të takimit duke dyfishuar prurjet për Tiranën.

Lajmin e ka dhënë kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili thekson se pas pesë vitesh investim nis dhe kalimi tek rrjeti i ri.

“Një ditë historike për ujin në Tiranë!  Pas 5 viteve investime, nisim sot kalimin nga rrjeti i vjetër tek i riu që dyfishon prurjet në Tiranën e rritur me 1 milionë banorë! Kollaj të shash, më vështirë të bësh - atë që s'është bërë prej dekadash! Flm për mirëkuptimin”, shkruan Veliaj në Twitter.

<

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010565996170044
array(1) { ["section"]=> string(117) "dite-historike-per-ujin-ne-tirane-veliaj-kollaj-te-shash-me-veshtire-te-besh-ate-qe-s-eshte-bere-prej-dekadash-209281" }