Ditë e shënuar për gratë arabe, qeveria u jep të drejtën e mohuar

Publikuar tek: bota, më 14:31 17-12-2017 Ditë e shënuar për gratë arabe, qeveria u jep të drejtën e mohuar

Qeveria Saudite u ka dhenë sot të drejtën grave të Arabisë Saudite për të ngarë motoçikletën.

Ky është një vendim historik për të gjithë vendin, raporton Daily mail.

“Ne i lejojmë gratë Saudite, të ngasin motorçikletat, ne duam një shtet modern, ku burrat dhe gratë të jenë të barabartë”, ka thënë ministri i transportit të Arabisë Saudite.

Theksojmë se vetëm pak vite më parë grave saudite u është lejuar të ngasin makinën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident tragjik në Angli, përplasje si nëpër filma në Birmingam, 6 të vdekur (FOTO)
Sulm terrorist në kishë, 5 viktima e dhjetëra të plagosur (FOTO] »
Article Logic
Execution time: 0.011650800704956
array(1) { ["section"]=> string(71) "dite-e-shenuar-per-grate-arabe-qeveria-u-jep-te-drejten-e-mohuar-103402" }