Hapësire reklamuese

Aktualitet

Dita nis me vranësira dhe reshje shiu, mësoni parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Newsbomb
Dita nis me vranësira dhe reshje shiu, mësoni parashikimin e motit

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do bëhen prezente në orët e para të mëngjesit përgjatë vijës bregdetare me intensitet të ulët të karakterit lokal. Gradualisht reshjet e shiut do të shtrihen edhe ne pjesën tjetër të vendit me intensitet të ulët, ndërsa në veriperëndim dhe jugperëndim me intensitet deri mesatar.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtesi mesatare deri në 8/ m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12 m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe lugina. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 5 deri 13°C

në zonat e ulëta 6 deri 21°C

në zonat bregdetare 9 deri 20°C

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese