Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve, të rinjtë protestojnë në sheshin Skënderbej

spot_img

Lajme të ngjashëm

fb645dd25330fb87b740c92dec11e963

Një grup të rinjsh kanë dalë të protestojnë mbasditen e sotme në sheshin Skënderbej në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve.

Të rinjtë të veshur si punëtorë të thjesht, si infemierë, doktorrë apo inxhinierë dolën të protestojnë në mënyrë simbolike në shesh me pankarta në duar.

Ata kishin mbyllur gojën në shenjë revolte ndaj pronarëve dhe për të mbrojtur të drejtat e tyre.

Ndërkohë gjatë ditës së sotme një grup minatorësh u mblodhën para Kryeministrisë, sindikata e Arsimit protestoi para ministrisë së Arsimit, ndërsa një grup tjetër të rinjsh para dy ministrive asaj të Financave dhe Arsimit.

dfghjk.jpg

fghjkl.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img