Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dita Ndërkombëtare e Muzeve, ambasadorja Kim nën shoqërinë e Margaritit viziton “Shtëpinë me gjethe” në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim në ditën Ndëkombëtare të Muzeve ka vizituar Muzeun “Shtëpi me gjethe”.

Ka qenë ministrja e Kulturës, Elva Margariti që ka postuar disa foto në rrjetet sociale, ku shihet me ambasadoren Kim dhe drejtoren e Muzeut, Etleva Demollari.

Margariti shkruan se me kënaqësi ka shoqëruar ambasadoren në këtë rrugëtim.

“Në Ditën Ndërkombëtare të Muzeve, Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Yuri Kim vizitoi Muzeun “Shtëpia me gjethe”. Këtë dëshmi të së shkuarës sonë jo fort të largët, kur të gjithë ishim të përgjuar.

Ishte kënaqësi ta shoqëroja në këtë rrugëtim, së bashku me drejtoren e Muzeut, Etleva Demollari, për të treguar jo vetëm çka ishim, por mbi të gjitha atë që duam të jemi,” shkruan Margariti në postimin e saj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img