Hapësire reklamuese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Mjekut,  Begaj mesazh: Uroj të gjithë bluzat e bardha, për punën e tyre të palodhur

Shkruar nga Newsbomb
Dita Ndërkombëtare e Mjekut,  Begaj mesazh: Uroj të

Në ditën Ndërkombëtare të Mjekut, presidenti Bajram Begaj ka përcjellë një mesazh urimi për mjekët.

Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se pandemia COVID-19, na risolli në vëmendje madhështinë dhe përulësinë e misionit të mjekut.

“Dita Ndërkombëtare të Mjekut uroj të gjithë mjekët e Shqipërisë, për punën e tyre të palodhur, në shërbim të qytetarëve.

Pandemia COVID-19, na risolli në vëmendje madhështinë dhe përulësinë e misionit të mjekut. Për muaj me radhë, mjekët tanë iu dedikuan pacientëve të sëmurë, duke i qëndruar besnikë "Betimit të Hipokratit" e duke mos pyetur për rrezikun që i kanosej atyre vetë apo familjarëve.

Sot, tek sa për fat ditët e vështira të pandemisë duken kujtim i së shkuarës, nuk duhet t’i mbetet së shkuarës shembulli i vetëmohimit të tyre, përkundrazi, duhet të jetë një arsye më shumë, për të respektuar bluzat e bardha për profesionalizmin dhe perkushtimin e tyre.

Respekt dhe mirënjohje ndaj mjekëve tanë, ndaj të gjithë kolegëve dhe miqve të mi të nderuar!”shkruan Begaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese