Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dita Ndërkombëtare e Infermierit, Meta mesazh: Kanë bërë punë heroike, duke luftuar ditë e natë me humanizëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta uron përmes një mesazhi të gjithë infermierët, sot më 12 Maj, në Ditën Ndërkombëtare të Infermierit. Sipas Metës, në këtë periudhë krize nga pandemia, infermierët kanë bërë një punë heroike.

Përmirësimi i kushteve të punës dhe trajtimi i duhur financiar janë vendimatre thotë kreu i shtetit, për të frenuar ikjen e tyre jashtë vendit.

“Gjatë kësaj krize të rëndë të pandemisë, infermierët kanë bërë një punë heroike, duke luftuar ditë e natë me humanizëm, përkushtim dhe sakrifica të jashtëzakonshme, deri duke rrezikuar jetën e tyre në mbrojtje të shëndetit tonë.

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Infermierit, ne u jemi më mirënjohës se kurrë për kujdesin dhe profesionalizmin e dëshmuar në vijën e parë të frontit kundër armikut të padukshëm. Përmirësimi i kushteve të punës dhe trajtimi i duhur financiar është vendimtar për të frenuar largimin e tyre nga vendi dhe rritur standardet e shërbimit tonë shëndetësor”, shkruan Meta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img