Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

“Dita e Shenjtërimit” të NËNË TEREZËS, Rama publikon videon: Zëri margaritar i Margarita Xhepës tregon për gruan që u njehsua me dashurinë e Zotit

Lajme të ngjashëm

DIia e sotme shënon 5 vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, murgeshës dhe misionares me prejardhje shqiptare që ndihmoi miliona persona në të gjithë botën.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në kujtim të “gruas që u njehsua me dashurinë e Zotit”, video në të cilën flet një nga aktoret më të mira të skenës shqiptare, Margarita Xhepa.

“MIRËMËNGJES, dhe me këtë videokujtesë në Ditën e Shenjtërimit të gruas që u njehsua me dashurinë e Zotit, Nënë Terezës shqiptare, treguar me zërin margaritar të një zonje shqiptare të skenës, Margarita Xhepës, ju uroj një të diel të paqtë”, shkruan Rama.

Më shumë