Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Meta: Të krenohesh me të, së pari duhet të jetësosh veprën e saj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar Nënë Terezën në ditën e saj të Shenjtërimit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se që të krenohemi me Shën Terezën duhet që të jetësojmë veprëne  saj.

“Në Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës, krenarisë tonë kombëtare, shembulli i saj i jashtëzakonshëm i dashurisë në veprim, solidaritetit dhe humanizmit vjen si mesazh frymëzues dhe reflektimi për më pak fjalë dhe më shumë vepra për ndërtimin e një Shqipërie më të dhembshur dhe njerëzore, ku çdo qytetar në nevojë gjen ndihmë, përkrahje, zgjidhje të halleve, përfshirje sociale, shanse dhe mundësi të barabarta.

Të krenohesh me Shën Terezën, së pari duhet të jetësosh veprën e saj! 🇦🇱” shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img