Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Dita e pensionistëve dhe prindërve me fëmijë deri në 14 vjeç, vetëm ushqimoret dhe farmacitë hapur (Rregullat për sot dhe nesër)

spot_img

Lajme të ngjashëm

e04b2cab123d64b1c90fd7151646d610

Kjo fundjavë do të jetë ndryshe nga të tjerat, pasi qeveria ka vendosur rregulla të reja për lëvizjen e qytetarëve dhe automjeteve.

Sot dhe nesër do të lejohen të lëvizin pensionistët deri në orën 10:00 paradite, ndërsa prindërit me fëmijë deri në 14 vjeç do të lejohen të dalin nga ora 11:00 deri në 17:30.

Këtë javë është hera e parë që nga fillimi i pandemisë që e diela do të ketë qarkullim të njerëzve, ndërsa automjetet private do të mund të qarkullojnë vetëm të hënën.

Kryeministri Rama njoftoi se sot do të qëndrojnë hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë deri në orën 17:30, ndërsa të dielën të gjitha bizneset do të jenë mbyllur.

Rregullat për sot dhe nesër:

Sot dhe nesër pensionistët do të lejohen të dalin lirisht deri në orën 10.00.

Të gjithë të tjerët në shtëpi brenda kësaj fashe orare.

Sot dhe nesër prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç do të lejohen të dalin lirisht nga ora 11.00 deri në orën 17.30.

Sot do të qëndrojnë hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë deri në orën 17.30.

Nesër të gjitha mbyllur.

Sot dhe nesër do të ndalohet kategorikisht qarkullimi i automjeteve private.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img