Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Basha uron Amerikën me fjalët e Deklaratës së Pavarësisë: Të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ditën e Pavarësisë së 245-të.

Në mesazhin e tij, Basha shkruan se të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë, teksa shkruan “ata janë pajisur nga Krijuesi me të drejta të patjetërsueshme, se midis këtyre të drejtave janë Jeta, Liria dhe kërkimi i Lumturisë”.

“Happy Independence Day! 🇺🇸🇦🇱”, shkruan Basha, shoqëruar me një foto, në të cilën shton se “Ne i mbajmë këto të vërteta si të vetëkuptueshme, se të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë, se ata janë pajisur nga Krijuesi me të drejta të patjetërsueshme, se midis këtyre të drejtave janë Jeta, Liria dhe kërkimi i Lumturisë”.

Më shumë

spot_img
spot_img