Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Dita e Lirisë së Shtypit, OSBE në Tiranë mesazh të fortë qeverive: Sot është e rrezikshme të jesh gazetar. Garantoni SIGURINË e tyre!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prezenca e OSBE në Tiranë, ka dhënë një mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Shtypit, ku shprehet se gazetarët janë më të ekspozuar ndaj ngacmimeve.

Kështu deklaron ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Vincenzo Del Monaco dhe ajo e Suedisë, Elsa Håstad në kuadër të Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit.

Në një postim në Twitter, OSBE u kërkon të gjitha qeverive në botë që të garantojnë sigurinë e gazetarëvë, ndërsa shton se media e sigurt është oksigjen për çdo demokraci.

“Është e rrezikshme të jesh gazetar sot. Gazetaret janë më të ekspozuar ndaj ngacmimeve. Media e sigurt është oksigjen për çdo demokraci. Të gjitha qeveritë duhet të garantojnë sigurinë e gazetarëve. Ne punojmë çdo ditë për këtë”, thuhet në postimin e OSBE në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img