Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Dita e fundit si kancelare, Berisha i jep lamtumirën Merkelit: Një mike e çmuar e Shqipërisë, do të mbahet mend për…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me largimin e kancelares Angela Merkel nga detyra.

Berisha shkruan se ajo do të mbetet në histori si personi që shndërroi Gjermaninë në lider politik të Europës, duke e bërë kështu vendin më të vlerësuar të planetit.

Ndër të tjera ish-kryeministri thekson se Merkel ishte një mike e çmuar e Shqipërisë dhe e rajonit.

“Sot dita e fundit e Kancelares Angjela Merkel ne detyre! Ajo do mbetet ne histori se kancelarja qe shnderroi Gjermanine ne lider politik te Europes, e beri ate vendin me te vleresuar te planetit. Ne timonin e kancelarise gjermane Angjela Merkel me aftesite e saj arriti te perdore fuqine ekonimike dhe politike te vendit te saj per te nxjerre BE nga njera prej krizave me te thella financiare. Ajo ishte nje mike e çmuar e Shqiperise dhe rajonit. Mirenjohje per te gjithe kontributin e saj. Sb”, shkruan Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img