Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Dita e fundit e gushtit, ndryshojnë sërish temperaturat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në ditën e fundit të gushtit do kemi ndryshim temperaturash. Paraditja do jetë me kthjellime në zonat Veriore dhe Qendrore ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat Jugore të vendit.

 Pjesa e dytë e ditës, do të vijojë nën ndikimin e kthjellimeve në zonat veriore dhe ultësirën perëndimore, ndërsa vranësira kalimtare do të shfaqen herë pas here në zonat juglindore të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do mbeten konstante gjatë mëngjesit, por do të kenë rritje në orët e mesditës.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi prej 32 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img