Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Dita e Bashkimit të Gjermanisë, ambasadori Zingraf mesazh qeverisë dhe klasës politike: Përmirësoni jetesën e qytetarëve tuaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori gjerman Peter Zingraf foli për marrëdhëniet shqiptaro-gjermane në 29-vjetorin e bashkimit të Gjermanisë.

Përfaqësuesi diplomatik i Gjermanisë në vendin tonë deklaroi se të dyja vendet kanë përjetuar ‘rënien e murit’ duke iu referuar shembjes së regjimeve komuniste në fund të viteve ’80 dhe fillim ’90-e. Ai shtoi se Gjermania është donatori më i madh bilateral i vendit tonë dhe theksoi se shteti shqiptar duhet të përmirësojë kushtet e jetesës së qytetarëve të tij.

‘’Institucionet tuaja duhet të përmirësojnë jetesën e qytetarëve tuaj. Të dyja ne kemi përjetuar ‘rënien e murit’. Gjermania është destinacion i emigrantëve shqiptarë. Ne jemi donatori më i madh bilateral i Shqipërisë. Qëllimi ynë të përmirësojmë jetesën në Shqipëri. Investimet e huaja shtojnë vendet e punës’’, u shpreh ambasadori gjerman Zingraf.

Më shumë
spot_img
spot_img