Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Dita e 13-të e grevës së urisë, naftëtaret: Zëri ynë nuk po dëgjohet, nuk e dimë çfarë presin që të na japin një zgjidhje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot bëhen 13 ditë nga greva e urisë së naftëtareve të Ballshit, gjendja e të cilave sa vjen e përkeqësohet.

Edhe pse gjenda e naftëtareve është rënduar ato janë shprehur se nuk do të tërhiqen nga greva e urisë deri në momentin që të kenë një zgjidhje.

Gratë janë shprehur se dhe pse 13 ditë në grevë zëri i tyre nuk po dëgjohet, duke u shprehur se çdo ditë ndihen më të dobëta.

“Zëri ynë nuk po dëgjohet. Përditë ndjehemi edhe më të dobëta. Nuk e dimë çfarë presin që të na japin një zgjidhje. Nuk dalim që këtu. Do të rrimë deri në vdekje. Fëmijët i kemi lënë në shtëpi e na shikojnë vetëm në televizor. Zoti kryeministër çfarë kërkojnë këto nëna këtu, vetëm 13 paga të prapambetura të fituara me gjyq, bukën e gojës dhe gjallërimin e qytetit,” shpreht një nga gratë naftëtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img