Dita e 12-të e grevës së naftëtareve, qytetarët mblidhen në protestë: Nuk do ndalet greva, duam zgjidhje nga Rama

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 26-10-2020 Dita e 12-të e grevës së naftëtareve, qytetarët mblidhen në protestë: Nuk do ndalet greva, duam zgjidhje nga Rama

Sot bëhen 12 ditë nga greva e urisë së naftëtareve të Ballshit, gjendja e të cilave sa vjen e përkeqësohet.

Edhe pse gjendja e tyre shëndetësore është e rënduar gratë janë shprehur se nuk do ta lënë grevën, dhe se pagat janë të panegociueshme.

Ato janë shprehur se presin një zgjidhje nga kryeministri Edi Rama ose nga ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Qytetarët e Fierit dhe puntorë të uzinës janë mbledhur përpara ambienteve ku zhvillohet greva në mbështetje të grave naftëtare. Në këtë tubim parashikohet të vendosin mbi hapat e tjerë që do të ndërrmarin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akisdent i rëndë te mbikalimi i Rinasit, Toyotës i këputen gomat dhe kthehet në mes të autostradës, përplasen dhe 3 makina të tjera (FOTO)
Komisioni i Ligjeve i jep ‘okay-n’ marrëveshjes së Qeverisë shqiptare me kompaninë GAVI: Do blihen 1.14 milion vaksina për Covid dhe do paguhen 4 milion dollarë »
Article Logic
Execution time: 0.012210845947266
array(1) { ["section"]=> string(117) "dita-e-12-te-e-greves-se-naftetareve-qytetaret-mblidhen-ne-proteste-nuk-do-ndalet-greva-duam-zgjidhje-nga-rama-225168" }