Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

DITA E 10-të e GREVËS SË URISË, dërgohet me urgjencë një prej naftëtarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

312d3ee062583825e0edc1a2253d2475

Një prej grevistëve të urisë së rafinerisë së Ballshit që kanë filluar grevën e urisë që është në ditën e 10-të të saj, është detyruar të lërë grevën. Shkak, përkeqësimi i gjendjes së tij shëndetësore.

Deri ditën e djeshme asnjë ambulancë nuk ka qenë e pranishme në ambientet e grevë së urisë.

Raportohet se njëri nga grevistët është detyruar nga mjekët që të braktisë grevën pasi kishte shfaqur probleme me tensionin. Personi në fjalë është transportuar me urgjencë në spitalin e Mallakastrës.

Kujtojmë se naftëtarët ndodhen prej 10 ditësh në grevë urie pasi nuk kanë marrë 20 pagat e tyre si dhe kërkojnë rinisjen e punës.

Më shumë

spot_img