Hapësire reklamuese

Politikë

“Në vendlindjen e Gramozit, mikut tuaj shumë të shquar”, Ramën e presin me këngë polifonike në Salari: Le të thonë çfarë të duan, juve u bëftë dita 1000 (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Edi Ramen e presin me kenge polifonike ne Tepelene

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Salari të Tepelenës, vendlindjen e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

Rama ka shkuar për inagurimin e rrugës Tepelenë-Salari, por aty është pritur me këngë labe nga grupi polifonik i zonës.

“Ne këtej nga anët tona, për ju kemi një urim, le të thonë çfarë të duan, juve u bëftë dira 1000”, thuhej ndër të tjera në tekstin e kënfës.

Ndërsa Rama u tha banorëve që me këto investime, Tepelena kthehet në qendër e një perimetri turistik.

“Besoj që i kemi mbajtur fjalët e dhëna dhe atë që po diskutonim, është që në këto investime që e dini sa gjatë janë pritur, gjithë Tepelena kthehet në qendër e një perimetri turistik dhe më në fund ëndrra e daljes në det u bë realitet”, tha Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese