Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Disa shtete heqin karantinën për turistët, por duhet paraqitur “pasaporta” e vaksinës kundër koronavirusit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fd196e0e07194be7601b57a40059dbf9

Disa shtete si Rumania, Qipro apo Seychelles e kanë hequr karantinën për turistët nëse ata provojnë se kanë marrë vaksinën kundër koronavirusit, ndërsa Iskanda dhe Hungaria janë të hapura për ata që e kanë kaluar COVID-in.

Pasaporta e vaksinës mund të jetë bileta e artë për të rifilliuar udhëtimet me avion dhe duket një lajm i mirë për personbat që duan të prenotojnë pushimet e verës.

Edhe kompani teknologjike po përpiqen të përfshihen duke zhvilluar aplikacione në smartfonë apo portofolë digjitalë, në të cilët individët mund të upload-ojnë detajet e testeve të koronavirusit apo vaksinimit.

Por pasaporta e imunitetit mund të mbetet vetëm në perspektivë dhe mund të mos jetë e gatshme për këtë vit, pasi përdorimi i një pasaporte vaksinimi për të lehtësuar udhëtimet mund të rezultojë në trajtimin e të pavaksinuarve si qytetarë të dorës së dytë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img