Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Disa raste me Covid në qytet, Kina urdhëron të testohen edhe peshqit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbi pesë milionë njerëz janë urdhëruar t’i nënshtrohen testimit të Covid-19 në qytetin bregdetar kinez, Xiamen këtë javë, pasi u zbuluan rreth 40 raste të infektimit me virus.

Por ata nuk janë të vetmit që janë urdhëruar të testohen, pasi një njoftim zyrtar thotë se disa gjallesa detare, përfshirë peshqit, pritet t’i bashkohen testimit masiv.

Në javët e fundit, komiteti i qarkut të Kontrollit të Pandemisë Detare Jimei të Xiamen ​​njoftoi se peshkatarët që kthehen në portet e tyre duhet të testohen, si dhe peshqit që ata zënë në rrjetë.

Disa pamje të publikuara të Tik Tok tregojnë punonjësit mjekësorë që iu bëjnë teste PCR peshqve të gjallë dhe gaforreve ndaj Covid-19.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img