Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Disa persona i vënë zjarrin biznesit privat në Neviçisht, rrezikohen banesat dhe linja e tensionit që furnizon fshatrat

Lajme të ngjashëm

Një biznes privat është përfshirë nga flakët në afërsi të fshatit Neviçisht. Sipas informacioneve paraprake mësohet se persona të paidnetifikuar i kanë vënë zjarrin një sasie të madhe mbetjesh solare dhe bitumit.

Si pasojë e zjarrit janë rrezikuar disa biznese dhe banesa pranë vendin të ngjarjes si dhe linja e tensionit të mesëm që furnizon me energji elektrike disa fshatra.

Ndërhyrja në kohën e duhur e shërbimit zjarrfikës ka bërë të mundur shuarjen e flakëve.

 

Më shumë