Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Disa orë nga protesta, Berisha paralajmëron përsëri Vuçiç-in: Mos mendo të vish në Tiranë!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ne prag të protestës së ditës së sotme, e cila do të mbahet në orën 16:00, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video duke i bërë një thirrje të fundit të gjithë qytetarëve që të marrin pjesë në protesë.

 “Është Ballkani i interesave antikombëtare, zotohemi t’i japim fund këtij procesi. Paralajmëroj Gebëlsin e Millosheviçit apo Sllobodanin e ri, për Ballkanin e Hapur mos mendo të vish ndonjëherë në Tiranë. Sheshet dhe rrugët do t’i kesh plot kundër teje”, deklaroi Berisha.

Në Kuvendin e Rithemelimit, Berisha bëri thirrje për të pritur me protesta presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.

Vuçiç dhe Zaev në kuadër të “Ballkanit të Hapur” do të vizitojnë sot Shqipërinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img