Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Disa orë kokë më kokë të vetëm, përfundon takimi Kotzias-Bushati në Korçë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar takimi mes ministrit të Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati dhe atij grek Nikos Kotzias. Minsitri i Jashtëm i Greqisë mbërriti në Korçë që mbrëmjen e djeshme dhe kjo vizitë ishte vijim i takimit të Kretës që dy ministrat e zhvilluan pak muaj më parë.

Nga Korça mësohet se të dy ministrat kanë qendruar bashkë për disa orë në një bisedë kokë më kokë.

Bëhet me dije se në takim janë diskutuar disa nga çështjet më të rëndësishme mes dy vendeve, ato të hershme si ligji i luftës në Greqi dhe ato të reja si kufiri detar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img