Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Diplomohet në moshën 72-vjeçare, prek e moshuara: Humba vajzën 14-vjeçe, ky udhëtim është sikur ta ketë bërë ajo

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rosanna Brescia nga Roma është diplomuar në moshën 72-vjeçare në Universitetin La Sapienza të Romës, dhe për këtë, ajo ka patur një arsye të fortë.

Ajo që e motivoi Rosanën të niste shkollën në këtë moshë është mjaft prekëse.

“U regjistrova sepse humba një vajzë 14 -vjeçare dhe ky udhëtim është sikur ta ketë bërë ajo, është sikur sot, të jetë ajo që i kushtoi të gjitha përpjekjet dhe sakrificat e mia”, shprehet e moshuara.

Rosanna arriti të merrte diplomën e saj trevjeçare dhe më pas diplomën master në shkencat historike. Momenti i diplomimit ishte mjaft emocionues jo vetëm për atë por dhe për të gjithë studentët dhe anëtarët e komisionit të universitetit ku ajo studioi.

Ajo ja dedikoi të gjithë këtë punë dhe arritje vajzës së saj të ndjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img