Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Diplomatja s’ka të ndalur, i zbulon sekretin ambasadores Filloreta Kodra: Punësoi burrin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7ca460c6ec0f116b8df2cfdf029cb0ca

Diplomatja e shkarkuar nga detyra Blerina Zoto vazhdon të denoncojë skandalin në shërbimin diplomatik shqiptar.

Dje Newsbomb.al publikoi skandalin e sherrit mes ambasadores shqiptare në OKB Filloreta Kodra dhe Zotos. Diplomatja ka denoncuar se Kodra ka punësuar bashkëshortin e saj si financier në shërbimin diplomatik, edhe pse ishte pensionist.

Zoto sjell në vëmendje edhe abuzime me detyrën të dyshes Kodra-­Xhixho, shkruan ‘’Panorama’’.

Në letër, ajo denoncon se “Në verën e viti 2015, ambasadorja e Misionit, Filloreta Kodra, cakton dhe paguan si financier të Misionit bashkëshortin e saj, Astrit Kodra (pensionist), shkelje flagrante e ligjit dhe rregullit, shkelje që u faktua dhe nga MPJ dhe bashkëshorti i saj u largua nga ai pozicion, por për disa muaj familja Kodra menaxhonte dhe firmoste vetë financat e Misionit të Shqipërisë në OKB”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img