Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Dimër për ‘Ditë Vere’, moti parashikon surpriza sot dhe nesër: Kthjellime në jug, shi në qendër dhe veri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c9e7a5436f7344d69301e4e2b0798000

Vendin e pret një fundjavë me vranësira të dendura me kthjellime të pakëta në veri e qendër, ndërsa në jug me vranësira e kthjellime.

Parashikohen reshje shiu në veri e pjesërisht në qendër, intensiteti i të cilave do jetë i ulët e përkohësisht mesatar në veri. Ndërkohë në male në veri pritet të ketë dëborë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet. Për këtë shkak temperaturat do të pësojnë rritje ditën e diel. Valëzimi në dete do jetë i forcës 3 dhe 4 ballë.

159859832_1132385953867409_5850660118776872056_o.jpg
159880337_1132386047200733_4177612556008501379_o.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img