Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Dilni dhe votoni”, Basha thirrje qytetarëve nga Elbasani: Tani do iki në Durrës të bëj të njëjtën thirrje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nga Elbasani i është drejtuar qytetarëve në këtë qytet të dalin për të votuar.

Ndonëse kanë mbetur edhe katër orë nga procesi i votimit, Basha tha se do të shkojë në Durrës, nga ku do të përsërisë po të njëtjën thirrje.

Elbasani ka aktualisht përqindjen më të lartë të pjesëmarrjes në votime, rreth 40%, po ashtu edhe Durrësi ka një pjesëmarrje të lartë.

“Ka një pjesëmarrje shumë të mirë, por ka akoma qytetarë që duhet t’i drejtohen kutive të votimit. Mos prisni, masivisht merrni në dorë fatin e fëmijëve tuaj. Kanë mbetur edhe katër orë, kjo është thirrja që i bëj gjithë qytetarëve nga Elbasani. Këtë thirrje e kam bërë nga Tirana, do shkoj edhe në Durrës. Mesazhi është i njëjtë, dilni dhe votoni”, u shpreh Basha.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img