Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Dilema / Djath lope apo dele? Olti Curri: Jemi komb i pavendosur. Reagon kompania…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mund të jetë djath dele në kutinë e djathit të lopës, por mund të jetë edhe djath lope me kapakun e djathit të deles. Gjithçka varet nga se si e shikon, ose ndoshta kur e provon.

Ky është rasti që opinionisti i Big Brother Albania, Olti Curri ka postuar në faqen e tij me titullin “Sa të pavendosur që jemi si komb”, dhe që ka bërë të reagojë edhe vetë kompania.

Kjo mund të jetë dilemma më e madhe e një amvise e cila ka zbritur të blejë djath lope, ose dele, por nga këndvështrimi i një shkencëtari “të çmendur” me siguri kemi të bëjmë ne një lloj kafshe hibride.

Ndërsa sipas kompanisë, ky është vetëm një gabim “njerëzor”  i makinerive që paketojnë djathin, ambalazhi i të cilave tashmë është ndryshuar prej kohësh.

Më shumë

spot_img